Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message

  1.    
  2.     Як часто можна робити рентген зубів? Чим шкідливий він?

Як часто можна робити рентген зубів? Чим шкідливий він?

Сучасні пацієнти вже не настільки тривожно відносяться до стоматологів. Багато взяли собі за звичку раз на півроку ходити на прийом. Адже знають, що чим раніше виявлять проблему, тим її легше потім лікувати.

Кожен хоч раз стикався з ситуацією, коли він приходив на прийом до лікаря, а його відправляли на панорамний знімок зубів. Це обов’язковий етап діагностики. Адже без цього неможливо повністю оцінити картину і призначити ефективне лікування.

Коли доктор призначає таку процедуру, більшість пацієнтів задають питання, а чи не небезпечно для них зайве опромінення і чи можна якось обійтися без цього?

чи існує якась небезпека рентгена?

Як вже було сказано, що без знімка лікар не зможе нормально оглянути порожнину рота. А це негативно позначається на результаті лікування. Що стосується небезпеки випромінювання, то це вже давно в минулому. У стоматології вже давно перестали використовувати старі громіздкі апарати. Їх замінили на сучасне обладнання з мінімальною дозою випромінювання.

Якщо розібратися з дозою опромінення, то вона маленька. Пацієнта максимально захищають спеціальним фартухом зі свинцю. А якщо розібратися, то ви більшої шкоди собі приносите, проводячи на пляжі під сонцем опівдні, ніж роблячи знімок.

Чи не є небезпечним знімок зубів для дітей?

Фахівці стверджують, що без панорамного знімка зубів у дітей оцінити картину просто неможливо. Діти більше схильні до швидкого і складного виникненню карієсу. Що стосується безпеки, то для малюка вибирають саму мінімальну дозу. До того ж його вкриють фартухом.

А що щодо вагітних і годуючих мам?

Багато готуються до вагітності заздалегідь і намагаються напередодні відвідати стоматолога, щоб вирішити всі проблеми. Але якщо так сталося, що, будучи в положенні знадобилося лікування, то слід сходити до лікаря. Він оцінити стан і можливо відкласти процедуру на потім, якщо це не запальний процес. Коли без цього не обійтися, то слід робити в другому триместрі вагітності, де можна зробити рентген.

Годуючих мам вкривають свинцевим фартухом. На молоко рентгенівські промені не мають негативного впливу, тому не варто панікувати. Коли так сильно переживаєте, то пропустіть одне годування, але не більше.

Запам’ятайте, стоматолог призначає знімок не для того, щоб вам завдати шкоди або взяти зайві гроші. Це робиться, щоб максимально ефективно провести діагностику. Так що викиньте забобони з голови.

Шукайте, де можна зробити рентген зуба в Києві?

Написати коментар