Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message

  1.    
  2.     Перфорація зуба і причини пошкодження

Перфорація зуба і причини пошкодження

04.09.2017

Зубні хвороби дуже різноманітні і, часто, дуже болючі. Але одна з найбільш поширених – це перфорація зуба. Дане захворювання може бути викликане різними чинниками, які умовно можна поділити на дві групи: внутрішні і зовнішні. Тому такі питання, як перфорація зуба і причини пошкодження вимагають уважного розгляду.

Перфорація зуба – що це і як виникає?

Перфорація зуба – це ускладнення у вигляді отвори в порожнини зуба, викликане стоматологічним лікуванням, травмами (механічним впливом) або наявністю карієсу. В залежності від області зубної порожнини, де виникає прорив, перфорації поділяються на кілька видів:

  • перфорація стінки зуба (найчастіше виникає внаслідок неакуратного впливу лікаря);
  • перфорація зубних коренів (з’являється через сильної розгалуженості і викривлення коренів зуба);
  • перфорація дна порожнини зуба (виникає із-за деформації осі зуба і при надмірному розширенні порожнини під час лікування).

Іноді перфорації утворюються в результаті отриманої травми, пов’язаної з сильним механічним впливом на зубні тканини. В таких випадках мова йде про тріщини в структурі зуба. Але набагато частіше зустрічаються випадки стоматологічної перфорації, коли отвір утворюється внаслідок роботи лікаря-стоматолога. Подібні прориву в структурі зубних тканин можуть виникати під час лікування розгалужених кореневих каналів. Ця причина зустрічається найбільш часто. Однак бувають випадки, коли поява перфорацій викликає неакуратність лікаря, через відсутність у нього досвіду або використання ним неякісних інструментів. Слід пам’ятати, що неграмотне вплив стоматологічним інструментом на тканини зуба може дуже сильно йому нашкодити. 

Внутрішня причина утворення перфорацій – наявність карієсу. Каріозні освіти, розвиваючись, руйнують внутрішню структуру зуба, вражаючи пульпу і викликаючи розвиток пульпіту. Поступово виникає пародонтит, тому ускладнення карієсу може привести не тільки до появи перфорацій, але навіть до втрати зуба. Карієс – захворювання, яке необхідно лікувати на ранніх стадіях розвитку.

Лікування кореневих каналів, як найпоширеніша причина виникнення перфорацій

Одна з найпоширеніших причин появи перфорацій – лікування кореневих каналів: їх вигини дуже сильно ускладнюють проведення лікування внутрішньої порожнини зуба. Тому при ендодонтичному лікуванні та лікуванні пульпіту необхідно обов’язково робити рентгенологічні знімки хворого зуба і уважно вивчати розташування пульпи, поділ коренів та їх вигини. Перфорації зубного каналу можна класифікувати залежно від їх локалізації:

  • апікальні (у верхній частині зубного кореня);
  • середні;
  • коронарні.

Перфорацію зубних коренів необхідно лікувати дуже швидко, щоб убезпечити періодонт від руйнування. У правильному лікуванні кореневих каналів грамотним лікарем-стоматологом присутній профілактика перфорації зуба.

Лікування перфорованого зуба потрібно починати відразу після виявлення, так як цей факт дуже сильно впливає на успішність даного лікування. Також необхідно постійно контролювати запечатаний канал, регулярно роблячи рентген-знімки.  

Написати коментар