Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message

  1.    
  2.     Карієс молочних зубів

Карієс молочних зубів

25.07.2017

Період, під час якого ріжуться зуби мудрості часто згадуються з тремтінням. Зуби мудрості прорізуються останніми, і під час цього тривалого процесу у багатьох виникає значний дискомфорт, а іноді і муки. В цілому вісімки найбільш проблемні зуби і боротися з ними пацієнтам стоматології доводиться регулярно.

Які ж найпоширеніші проблеми з вісімками існують, і які методи лікування зубів мудрості?

  • Скрутне прорізування

Цьому є ряд пояснень. Перше це те, що на місці нового, восьмого в ряді зуба не було ніколи молочного, відповідно десна в тому місці «не підготовлена». Наступною причиною є те, що росте зуб мудрості вже в дорослому періоді, і зуба доводиться важко пробиватися, так як кістки щелепи вже давно сформовані. Тому виникають запалення тканин навколо зуба, що спричиняє підвищену температуру, біль у щелепі, іноді в горлі і навіть у вусі.

Прорізування може бути дуже тривалим, і тому симптоми будуть довго турбувати людину. Це може стати причиною запалення кістки, а в окремих випадках спровокувати кісту зуба мудрості. Тому при тривалих болях краще звертатися до стоматолога.

  • Підвищений ризик появи карієсу

Дуже часто зубах мудрості просто не вистачає місця для правильного розташування у зубному ряду. Може виникати нахил у бік сусіднього зуба, що призводить до накопиченню їжі і скрутній чищенні між ними. Це веде до розвитку карієсу як вісімки, так і сусіднього зуба. До того ж в силу свого далекого розміщення, не завжди вдається як слід проводити чистку навіть ідеально зростаючого зуба, що призводить до скупчення нальоту, що теж може спровокувати ранній карієс.

  • Дистопироваий зуб

Як уже згадувалося, зуб мудрості може зрости не зовсім правильному напрямку і положенні. Такі зуби називаються дистопированими. Серед зубів мудрості — це надзвичайно поширене явище. Наслідками дистопії може бути травмування слизової оболонки рота, зміна положення сусідніх зубів, і навіть порушення прикусу. Ці наслідки є приводом для видалення неправильно зростаючих вісімок.

Буває створює проблеми ще не прорезавшийся зуб мудрості, який знаходитися ще всередині щелепної кістки або під яснами. Він може тиснути на корені сусіднього зуба, тим самим створюючи біль і наражаючи на небезпеку втрати сьомого зуба.

Відхилення зростання зуба мудрості

  • Перикоронарит

Може виникнути запалення між зубом і яснами, яке називається перикоронарит. Це призводить до розпухання ясен, болі, неприємного запаху і присмаку. Якщо вчасно не видалити капюшон зуба мудрості, запалення може торкнутися окістя щелепи (періостит) і навіть кістка (остиомиелит).

  • Періодонтит

Все з тієї ж причини нестачі ретельної чистки, навколо зуба почнуть скупчуватися бактерії, що можуть викликати запалення ясен. Це теж одна з причин видалення зуба мудрості.

Як полегшити прорізування зуба мудрості?

При правильному розташуванні зуба, для полегшення прорізування стоматологія в Києві може провести процедуру видалення капюшона над зубом, таким чином звільняючи дорогу зуба. Без операції можна полегшити біль полосканнями антисептичними розчинами (соди з сіллю), прийомом анальгетиків. Але іноді, при проблемах з зубом мудрості, кращого рішення, ніж видалення, не буває.

Написати коментар